Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenler anıldı: Sorumluları cezalandırılsın

img
HABER MERKEZİ – Sivas Katliamı yıldönümü dolayısıyla yaşamını yitiren 33 aydın, yazar, sanatçı anıldı. Sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri ile siyasi partiler, faillerin yargı önüne çıkartılarak, cezalandırılmasını istedi. 
 
Sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri ile siyasi partiler, 2 Temmuz 1993'te Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren 33 aydın, yasar ve sanatçıyı eylem eve etkinliklerle andı. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Halklar ve İnançlar Meclisi, katliamda yaşamını yitirenleri yaptığı yazılı açıklamayla andı. 
 
Açıklamada, Sivas Katliamı’nın devletin gözü önünde yapıldığı belirtilerek, katliama çanak tutulduğu belirtildi. Aradan geçen 27 yıla rağmen katliamın aydınlatılmadığını, faillerin cezalandırılmadığı anımsatılarak, “Sivas katliamı davası ise yıllar sonra zaman aşımı gerekçe gösterilerek düşürüldü. İnsanlık suçunda zamanaşımı söz konusu olamayacakken, 33 canımızın katilleri bu sayede ‘aklanmış’ oldu” denildi. 
 
SİVAS’I AKP’LİLER SAVUNDU 
 
HDK açıklamasında 18 yıllık AKP döneminde Alevi halkına yönelik saldırıların arttığına dikkati çekilerek, “Cami Cemevi projesi ve benzeri tahrip edici politikalar ve uygulanmalarla Alevileri asimile etmeye çalışarak, dedelere maaş bağlanması gibi projelerle yeni Hızır Paşalar yaratma arayışlarını bugün de sürdürüyorlar. Sivas Katliamı’nda yer alan katillerin savunmasını yapan avukatların AKP'nin avukatları arasında olduğunu akla getirdiğimizde AKP'nin bakış açısını net bir şekilde görebiliriz” diye belirtildi.
 
KATLİAMLAR SON BULANA KADAR
 
Adalet istenilen açıklamada, katliamda yaşamını yitirenlerin katillerinin açıklanması, katliamları planlayan ve yönetenlerin yargılanarak, cezalandırılması istendi.  Katliamda yaşamını yitirenleri anan HDK, savaş ve katliam doğuran devlet ve yönetim yaklaşımlarının son bulması için mücadele kararlılığını yineledi. 
 
İHD: HAKİKAT ORTAYA ÇIKARTILSIN 
 
İnsan Hakları Derneği (İHD) Sivas Katliamı’nın 27. yıldönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı. “2 Temmuz 1993’de Sivas'ta Yakılan İnsanlıktır” başlıklı açıklamada, “Din ve inanç özgürlüğü, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi evrensel insan hakları prensiplerini yok sayan ve yine farklılıkları zenginlik unsuru olarak görmeyip tekçi, baskıcı bir sistemi tesis etmek ve daim kılmak isteyen politikalar ve uygulamalar Madımak Katliamına yol açmıştır” denildi.
 
Açıklamada, yaşanan katliamın tüm boyutları ile etkili bir şekilde soruşturulmamasının yine gerçek sorumluların yargı önüne çıkarılmamasının cezasızlık politikasının yansıması olduğu belirtildi.
 
‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sivas Madımak’da yaşanan katliamına ilişkin hakikatin ortaya çıkarılması, geçmişle gerçek bir yüzleşme sürecinin yaşanması ve en önemlisi baskıcı zihniyetin değişmesi gerekmektedir. Bu zihniyet değişikliğinin yapılması ise insan haklarının prensiplerinin tamamen yaşama geçirilmesi ile mümkündür. İHD olarak, Madımak katliamında yaşamını yitiren insanlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor ve hakikatin ortaya çıkarılması mücadelemizi sürdüreceğimizi ifade ediyoruz.”
 
DERSİM 
 
Demokratik Alevi Derneği (DAD) Genel Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) ve Emek, Demokrasi Güçleri, katliamın yıldönümü dolayısıyla Sanat Sokağı’nda açıklama yaptı. Madımak Otel’inde yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının bulunduğu pankartın açıldığı açıklamada, “Unutmadık” yazılı dövizler taşındı. 
 
DAD Genel Merkezi yöneticisi Reyhan Kumru, hala yurt dışında yaşayan faillerin iadesi için çaba gösterilmediğini belirterek, bugün AKP’nin sadece Alevilere değil demokrat ve muhaliflere karşı baskı, sindirme politikalarını sürdürdüğünü kaydetti. AKP’nin Kürt sorununda demokratikleşmeyi değil, güvenlik eksenli savaş politikalarını esas aldığını dile getiren Kumru, “Bu savaş politikaları nedeniyle birçok insan hayatını kaybetmiştir. Bütün halkımızı bir daha böyle acıları ve katliamları yaşamamak için Sivas Madımak katliamında yitirdiğimiz canlarımızı, önderimiz Pir Sultan Abdal’ın ‘dönen dönsün ben dönmem yolumdan’ şiarıyla unutmadığımızı, unutturmayacağımızı bir kez daha haykıralım” dedi.
 
 DÜZGÜN BABA DERGAHINDA ANMA

2 Temmuz 1993'te Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenler, ayrıca Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba Ziyaretgâhı’nda anıldı. Katliamda yaşamını yitirenler anısına çerağlar yakılıp, deyişler söylendi. Anmaya siyasi parti ve kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

Anmada konuşan Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, on binlerce Alevinin Koçgiri, Dersim, Çorum, Maraş ve Sivas katliamlarında yaşamını yitirdiğini anımsattı. Alevilerin dil, kültür ve inançlarının ortadan kaldırılmak istendiğini belirten Kırımızıçiçek, asimilasyon politikalarıyla köklerinden ve tarihlerinden koparılmak istendiklerini dile getirdi

Anma, pirlerin yaşamını yitirenler için söylediği deyişler eşliğinde sona erdi.

İSTANBUL
 
HDP İstanbul İl Örgütü, katliamda yaşamını yitirenleri parti binası önünde yaptığı açıklamayla andı. HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu ve çok sayıda kişinin katıldığı anmada, “Sivas katliamını unutmadık unutturmayacağız” pankartı açıldı. Anmada, “Sivas'ı unutma, unutturma” ve “Sivas için adalet her kes için adalet” sloganları atıldı.
 
‘KATLİAM YAPANLAR DEĞİŞMEDİ’
 
HDP’li Musa Piroğlu, yaşanılan zulmü ve yapılan katliamın unutmamanın önemli olduğunu söyleyerek, “Sanki onlar bu katliamı yapmamış gibi çıkıp acımızı paylaştıklarını söylüyor. Biz, bize katliam yapanlarla aynı acıyı paylaşmıyoruz. Roboski’de, Cizre'de, Gever’de katledilenler, sokakta cenazeleri bırakılanlar bize bir şeyi gösteriyor. Katliam yapanlar hiç değişmedi dünün katliamcıları başka kimliklerle katliam yapmaya devam ediyorlar” şeklinde konuştu. 
 
HDP İl Eşbaşkanı Eif Bulut ise, “Bu toprakları ölü topraklara çevirdiler. Kimse birbirinin etnik kimliği ile ilgilenmezdi. Bununla ilgilenenler iktidardır. Bu yüzden katliamlar bitmez bu ülkede. Katliamlarını sürdürebilirler ama bunun karşısında direnenler var. Bizlere bu utancı yaşatanlar bilsin ki bunun peşini bırakmayacağız. 27 yıldır bu acı sürüyor. Bu acı adalet yerini bulduğunda sonlanır. Adalet arayışımız son buluna kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz” diye belirtti.  
 
Son olarak konuşan HDP İl Eşbaşkanı Erdal Avcı da, 2 Temmuz’un Anayasal haklarını kullanmak isteyen aydınlara dönük yapılan bir katliam olduğunu söyledi. Sivas davasının zaman aşımına uğramasının katliamı yapanları temize çıkarmadığını dile getiren Avcı, “İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz bu tüm dünya hukuk sistemde var. Katliamı yapanlar hakkettiği cezayı almadı ancak bu katliamı yapanlar ve onların arkasında olanlar kim varsa yargılanacaklar” şeklinde konuştu. 

Fatih Dayanışması ise, Sivas Madımak Oteli’nde katledilen 33 aydın, yazar ve sanatçı için Fatih’te bulunan Kocamustafapaşa Meydanı’nda anma düzenledi. “Sivas katliamını unutmadık, unutturmayacağız” pankartının açıldığı anma öncesinde, katledilenlerinin fotoğrafları olduğu pankart da yere serilerek, üzerine kırmızı güller konuldu. Ardından yapılan anmada, “Sivas hala yanıyor” ve  “unutMADIMAKlımda” dövizleri taşınırken, sık sık “Sivas’ı unutma, unutturma”, “Katillerden hesap sorulacak” ve “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları atıldı.

‘ORGANİZE EDİLDİ’      

Anmada söz alan Dayanışma üyesi Bülay Doğan, 33 kişinin içinde devletin üst kademelerinin, yerel yöneticilerinin, ordunun ve siyasal İslamcı örgüt militanlarının olduğu organize bir katliamla öldürüldüğünü söyledi.

Katledilenlerin kurulu düzenin eşitsizliklerine karşı çıkan ve boyun eğmeyen insanlar olduğunu belirten Doğan,  “Şairdiler, türkü söylerlerdi, yazı yazarlardı. Tarihler 2 temmuz 1993’ü gösterdiğinde, işte bu insanları susturmak istediler. Madımak’taki 33 canı aldılar. Ama biz, Madımak’ta kaybettiğimiz canların kim olduğunu, neyin mücadelesini verdiğini unutmadığımız gibi bu katliamın nasıl gerçekleştiğini de unutmadık, unutturmamaya da kararlıyız” dedi.

‘FAŞİZME KARŞI BİR ARADAYIZ’

Sivas Katliamının planlı ve kasıtlı olduğunun altını çizen Doğan, katillerinin “bulunamadığını” söyledi. Doğan, “Biz adaletten yine de ümidimizi kesmedik, mücadeleyi bırakmadık. Sivas Davası’nın ve öldürülen canlarımızın peşini bırakmayız, bırakamayız. Bu dava çözülmezse, devletin Sivas Katliamı’ndaki sorumluluğu kabul edilmez, gerçek suçlular ortaya çıkmazsa, bizler Suruç Katliamı’nda, Ankara Katliamı’nda olduğu gibi kırılmaya devam edeceğiz. Tüm bu katliamların hesabını sormak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Anmanın ardından katledilenler için Ramazan Efendi Parkı’nda müzik ve şiir dinletisi yapıldı.

 
ADANA
 
Adana Alevi Platformu, Sivas Katliamı'nın 27’nci yılında olayda yaşamını yitirenleri çerağ uyandırarak andı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde yapılıp, çok sayıda kişi katıldığı anma saygı duruşu ile başladı. Katliamda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının  üzerine karanfiller konuldu. 
 
Burada konuşan Adana Alevi Platformu Dönem Eşbaşkanı Sıtkı Keskin, Maraş, Çorum ve Sivas katliamlarının faillerinin gizlenip, kollanarak hesap sorulmadığını dile getirdi. İnsanlığa karşı suç işleyenleri asla unutmayacaklarını söyleyen Keskin, "Sivas Katliamı’nı unutturmak isteyenlere, o gün yanan o aydınlık yüzlerin ışığını söndürmeye, umutlarını yok etmeye çalışanlara inat ayrımcılığa, gericiliğe, karanlığa, yobazlığa, din sömürücülerine karşı durduk. Toplumsal barışı ve kardeşliği savunduk. Sivas Katliamı'nda yakılarak yaşamını yitiren canlarımızı saygıyla anıyor, acılarını yüreğimizde paylaşıyoruz" dedi.
 
CHP Adana İl Örgütü de yazılı açıklama ile Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri andı. Katliamın bir “insanlık suçu” olduğunun altını çizilen açıklamada, "Bu vahşeti gerçekleştirenleri, insanlığı katledenleri hiçbir zaman affetmeyeceğiz, unutmayacağız ve unutturmayacağız” denildi.
 
MERSİN
 
Mersin Emek ve Demokrasi Platformu da, 27’nci yıldönümünde Sivas Katliamı'nda yaşamını yitirenleri Özgür Çocuk Parkı'nda yapılan açıklamayla andı. Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Özbay, yüreklere düşen ateşin halen dağlanmaya devam ettiğini ifade etti. Özbay, “Demokrasi, barış, kardeşlik ve güzel bir gelecek için mücadeleyi duraksamadan sürdürecek, yaşadığımız katliamların hesabını barışın, kardeşliğin, emeğin ülkesini kurarak soracağız” dedi.
Mersin Cemevi ise, yaşamını yitirenleri Madımak Anıtı önünde andı. Anmada çerağlar uyandırılıp, gulbaglar okundu. Anmada konuşan Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, katliamları lanetleyerek, "Barış ve kardeşlik için Sivas'ı, Maraş'ı, Çorum'u unutmayacağız, unutturmayacağız" ifadelerini kullandı. 
 
HATAY
 
Hatay’da da HDP İl Örgütü, yaptığı yazılı açıklama ile Sivas Katliamı’nın sorumluları yargılanmadığı için toplumun vicdanının halen kanamaya devam ettiğini vurguladı.  Hakikatleri Araştıracak Komisyonu’nun kurulması talep eden açıklamada, “Aradan değil 27 yıl, 27 bin yıl geçse, Sivas Madımak'ta yitirdiğimiz demokrasi şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Aynı zamanda adalet tecelli edinceye dek mücadelemiz devam edecektir” denildi.
 
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi de, Sivas Katliamı'nın yıldönümü dolayısıyla İskenderun Cemevi’nde anma düzenledi. Saygı duruşuyla başlayan anmaya İskenderun Emek ve Demokrasi Güçleri, HDP yöneticileri  ile çok sayıda kişi katıldı. Yapılan konuşmaların ardından anma sinevizyon gösterimiyle son buldu.

Defne Alevi Kültür Derneği, Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri basın açıklamasıyla andı. Hatay Alevi Kültür Derneği'nde yapılan anmaya HDP, İHD, SYKP ve çok sayıda kişi katıldı. Anmada konuşan Defne Alevi Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sait Altun, Sivas Katliamı’nın tarihe kara bir leke olarak geçtiğini ve  katliamının ateşinin 27 yıldır yürekleri yakmaya sürdürdüğünü kaydetti. Altun, "O gün  Sivas’ta  insanın insanca yaşaması için mücadele eden  canlara kıyılmamıştır. O gün Sivas’ta, Madımak Oteli’nde insanlık yakılmıştır. Su, ateş utanmış  halk düşmanı yobazlar utanmamıştır. Sivas katliamı, Türkiye‘nin aydınlığına, çağdaşlığına, demokrasiye, halkların kardeşliğine, eşitliğe, özgürlüğe ve bir arada yaşama kültürüne yapılan bir saldırıdır. Sivas Madımak katliamını unutmadık, unutturmayacağız" dedi. 

İZMİR

İzmir’de Alevi kurum bileşenleri, Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenleri Konak İlçesi Eski Sümerbank önünde andı. Anmaya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Eşbaşkanı Besriye Tekgür ve parti çalışanlarının yanı sıra çok sayıda Sivil toplum örgütü katıldı. “Madımak yanıyor” pankartının açıldığı açıklamada, katliamda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları taşındı. “Sivas'ı yakanlar AKP'yi kuranlar”,  “Suruç için adalet Sivas için adalet” ve “Faşizme karşı omuz omuza" sloganlarının atıldığı açıklamayı Alevi Bektaşi Derneklerini Federasyonu Genel Başkanı Yıldız Yılmaz okudu

ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

Sivas Katliamı davasında yargılananların cezasız bırakıldığını ve hukukun bunca yıl işletilmediğini belirten Yılmaz, herkesi zulme karşı ortak mücadele etmeye çağırdı.

DENİZLİ

Denizli’de ise Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Dernekleri Denizli Şubesi anma etkinliği düzenledi. Candoğan Parkı’nda gerçekleşen anmada ölenler anısına saygı duruşu yapıldı.

Açıklamaya,  sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri destek verirken, açıklamayı Dernek Başkanı Erkan Aras okudu.Aras, Maraş ve Çorum katliamları gibi Sivas Katliamı’nın da gizlenmiş faillerinden ve azmettiricilerinden hesap sorulmadığını hatırlattı. 

Diğer başlıklar

19:35 İdil'de cisim patlaması sonucu bir çocuk yaralandı
19:27 Almanya Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kısmen kaldırdı
18:51 Beyrut liman bölgesinde şiddetli patlama
17:48 DTK ve HDP'den 'tehdit’ sonrası ölü bulunan askerin ailesine ziyaret
17:21 Kadınların İzmir’deki yürüyüşüne emniyet engeli
17:16 Ankara Dayanışma Akademisi'nin yaz okulu başlıyor
17:14 'İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak kadın katliamlarına ortak olmaktır'
17:14 İYİ Parti’den Bahçeli'ye ‘zaten evimizdeyiz’ yanıtı
17:01 Valilik Baykara'nın İran tarafından vurulduğunu iddia etti!
16:50 Barış Anneleri: Timtik ve Ünsal'ın taleplerini kabul edin
16:11 Aytaç Ünsal: Zorla müdahale etmelerine izin vermeyin
15:07 Çankaya Belediyesi’nden ‘Kuğulu’ manipülasyonu
14:59 Timtik ve Ünsal için üst mahkemeye itiraz
14:58 Askerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Baykara defnedildi
14:44 Diyarbakır’da bir doktor koronadan yaşamını yitirdi
13:51 Suruç'ta katledilen Budak anıldı
13:50 Gülistan Doku olayında intihar algısı çöktü
13:40 ATO: Ankara’da günlük vaka sayısı bine yaklaştı
13:28 Şiddet gören S.E. boşanma ve velayet davasına hazırlanıyor
12:42 Malatya’da 5.7 büyüklüğünde deprem: Bölge sallandı
12:41 HDP: Şüpheli asker ölümlerinin çoğunun Kürt olması tesadüf mü?
12:40 Köle olarak satılan Êzidî kadınlar Meclis gündeminde
12:38 AHADDER’den ‘Ğadir Hum Bayramı’ talebi
12:30 HDP'li belediye ekti, kayyım yedi!
12:24 Çaldıran’da asker ateş açtı: 1 kişi yaşamını yitirdi
12:12 Aynı koğuştaki 3 engelli tutukluda koronavirüs şüphesi
12:07 Demokratik Modernite’nin 32'nci sayısı çıktı
11:39 PM üyesi Sarı: CHP, HDP ile açık ittifak yapacak cesarete sahip mi?
11:25 Eruh’un 5 köyünde sokağa çıkma yasağı
11:22 TTB: Timtik ve Ünsal adil yargılansın, ölüm oruçları son bulsun
11:13 Bir kadın evinde ağır yaralı bulundu
11:11 Silahla oynayan çocuk yaşamını yitirdi iddiası
11:07 Avukatlardan İmralı için başvuru
11:06 4 yaşındaki Miraç hala bulunamadı
10:49 Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı
10:33 Bingöl’de erkek şiddeti: Eşini ve çocuklarını darp etti
10:21 Tiyatrocular susarak sorunlarını anlatıyor
10:07 Tarsus Cezaevi'nde 5 tutuklu koronavirüse yakalandı
09:49 Serinlemek için suya giren genç yaşamını yitirdi
09:13 ‘Tehdit’ sonrası ölü bulunan askerin babası: Sorumlu komutan
09:00 ‘Kurtuluş birlikte direnmekten geçiyor'
09:00 Kürtçe var ataması yok!
09:00 04 AĞUSTOS 2020 GÜNDEMİ
03/08/2020
23:34 Urfa ve Mersin’de toplu taziyeler yasaklandı
21:58 Habur Sınır Kapısı koronavirüs nedeniyle yeniden kapatıldı
20:37 Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak için sokaklarda
19:51 Açlık grevindeki Pektaş serbest bırakıldı
19:47 Kızıltepe’deki yangında 500 dönümlük alan kül oldu
19:40 Koronadan ölenlerin sayısı 5 bin 747’ye yükseldi
19:15 Şengal Soykırımı Avrupa’da protesto edildi
18:38 'Şüpheli asker ölümleri devletin sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklı’
17:56 Özalp’ta kaza: 2 ölü, 5 yaralı
16:57 Batan teknenin kaptanı tutuklandı
16:54 Soykırıma tepki: Şengal asla unutulmayacak
16:23 Hastane önünde ‘yaşatmak için dayanışma’ nöbeti
16:01 WHO’dan hükümetlere ‘tedbir’ uyarısı
15:32 Açlık grevindeki Pektaş gözaltına alındı
15:11 Bakanlıktan 'Kürtçe anons' cevabı: Ortak dillerden değil
14:57 HAKİM: 522 milyon yaşam hakkı gaspı tespit ettik
14:25 Dersim'deki Milli Park'ın kirletilmesine tepki
13:51 Kadınlar 4-5 Ağustos’ta alanlara çıkıyor
13:30 Batan teknenin kaptanı gözaltına alındı
12:28 HDK ve DBP: Êzidîler hala tehdit altında
12:07 'Kafes' hücreye konan tutuklular açlık grevinde
12:03 Güçlükonak'ta 3 kişi daha serbest: Köylü tarlasına gidemiyor
11:39 Besta'daki yangına 3 gündür müdahale edilmiyor
11:26 İş istediği belediyenin girişinde intihar etti
10:53 Yüksekova’da kaza: 6 ölü
10:48 Darp edilen 3 çobanla ilgili neden soruşturma açılmadı?
10:18 Urfa Baro Başkanı Öncel’den ‘Engizisyon mahkemesi’ tepkisi
10:17 HDP Kadın Meclisi: Êzidî kadınların direnişini selamlıyoruz
10:10 DAİŞ cezaevine saldırdı: 20 ölü
09:04 Kuğulu Park’ta ‘budanan’ ağaçlar yeşermeyecek
09:03 Kadın emeğiyle sofraya ulaşan mantarlar
09:03 Meslektaşları: Timtik ve Ünsal’dan haber alamıyoruz
09:02 45 günde 7 'intihar': Tahammülümüz kalmadı
09:01 Turizm kentinde korona endişesi
09:01 74’üncü ferman sürüyor: Katliamı tamamlamak istiyorlar
09:00 03 AĞUSTOS 2020 GÜNDEMİ
02/08/2020
22:31 Hafter: Türk işgaline merhamet göstermeyeceğiz
21:27 Batan teknedeki çocuğu arama çalışmaları sürüyor
20:39 Vaka sayısındaki artış uçuşları askıya aldı
19:46 Son 24 saatte 18 can kaybı
19:22 Besta'daki yangın büyüyor
18:58 Koca: Birinci dalga sahillere indi
18:29 Foça’da tekne battı: 4 ölü
18:18 İnce'den yeni parti açıklaması
17:03 Üniversite mezunlarının yüzde 42’si iş bulamıyor
16:54 Timtik’in dayısı: Onlar içeride biz dışarıda eriyoruz
16:13 Menderes’te orman yangını
15:55 Temmuz’da 60 gazeteci yargılandı
15:21 Aydın’daki yangın Muğla’ya ulaştı
15:06 'Tehdit’ sonrası ölü bulunan asker defnedildi: Törende askere tepki
14:33 Kovid-19'a yakalanan tutuklu günler sonra hastaneye kaldırıldı
14:10 Lüks makam aracı isteyen rektör istifa etti
14:04 Polis kurşunu bir çocuğu yaraladı
13:58 Kayyımın yeğeni ve taciz suçlusu Uysaler de tutuklandı
12:58 Ünsal'ın babası: Oğlumu öldürmek mi istiyorsunuz?
12:14 Sevk edilen tutuklu: Yolda ne yemek ne de su verildi
12:02 Artuklu’da araç takla attı: 2 yaralı