Erdoğan: ABD'yle her türlü dayanışmamız olabilir

img

ANKARA - AKP'nin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Erdoğan ile İdlib konusunda birlikte çalışıyoruz" açıklamasıyla ilgili, "Her an her türlü dayanışmamız olabilir" dedi.

 
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı Donald Trump’ın “Erdoğan ile İdlib konusunda birlikte çalışıyoruz” açıklamasıyla ilgili “Her an her türlü dayanışmamız olabilir” açıklaması yaptı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
Bu ülke 15 Temmuz'u (yeni darbe iddialarına ilişkin) yaşadı. 15 Temmuz'u yaşatanlara da gereken cevabı benim milletim verdi. Bundan sonra da böyle bir şeyde bunlar bunun katbekat fazlasıyla bedelini öderler. Böyle bir şey söz konusu değil. Bunun bir defa adını bile anmak bize haramdır.
 
İşine gelen yargının verdiği olumlu karara (Gezi davası), 'Yargı iyi karar verdi' derken, işlerine gelmeyen karar için niçin yargıyı eleştirme yoluna gidiyorlar. Yargı bir kısmını tahliye etti, Kavala ile ilgili de bu kararı verdi. Saygı duymaları lazım.
 
Her an her türlü dayanışmamız olabilir (Trump'ın, 'Erdoğan ile İdlib konusunda birlikte çalışıyoruz' açıklaması).
 
Dedik ya (İdlib harekatı), 'Bir gece ansızın gelebiliriz.' Bir gece ansızın geldiğimizde adıyla, şanıyla, her şeyiyle geliriz. 
 
Ayrıntılar geliyor…