Karamollaoğlu: FETÖ’nün siyasi ayağı AK Parti'nin kendisidir

img

HABER MERKEZİ - “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarına dahil olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Siyasi ayak AK Parti'nin kendisidir" dedi. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı T24 programında “FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarına ilişkin konuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki “FETÖ'nün siyasi ayağı” tartışmalarına katılan Karamollaoğlu,  “Bir partiye, CHP'de, MHP'de bir iki FETÖ’cü var diye siyasi ayak denemez” dedi ve ekledi: “Siyasi ayak AK Parti'nin kendisidir.”
 
GEZİ DAVASI
 
Karamollaoğlu, yarın görülecek Gezi Davası duruşmasıyla ile ilgili, "Gezi Davası’nın yeni yaralar açmamasını, iktidarın gerekli hassasiyeti göstermesini temenni ediyorum" diye konuştu. 
 
AKP’nin politikalarını da eleştiren Karamollaoğlu, "Mutlak güç bozar; AK Parti tek mutlak güç haline geldi. Her baskıcı yönetim kendi sonunu kendi hazırlar” ifadelerini kullandı. 
 
AKP’DEN KOPANLAR
 
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın AKP’den kopuşuna da değinen Karamollaoğlu, "Tabiri caizse ehliyetli takım AK Parti'den ayrıldı. Ayrılanların az çok tabanda ve kadrolarda etkisi var" şeklinde konuştu.