Yazar Gürel Sürücü’nün ‘Cankurtaran’ kitabı çıktı

img
İSTANBUL – Yazar Gürel Sürücü’nün son öykü kitabı “Cankurtaran” raflardaki yerini aldı. 
 
Yazar Gürel Sürücü, okurlarının karşısına üçüncü öykü kitabı “Cankurtaran” ile çıktı. Eylül Yayınları’ndan çıkan kitap, raflardaki yerini almaya başladı. 24 öyküden kitabında yazar üreten insanların sıradan yaşamlarını konu ediniyor.
Bu öykülerini konuşma diliyle kaleme alan yazar Sürücü, kitabında arayış, mücadele ve kurtuluşun yine üreten insanların ellerinde olduğu üzerinde odaklanmış. 
 
GÜREL SÜRÜCÜ KİMDİR? 
 
Tokat Niksar ilçesi Kuyucak köyünde doğan Sürücü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü ile Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Sürücü, Maliye Çalışanları Derneği (MA-DER) Genel Başkanlığı, “Maliyecilerin Sesi” dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği,  Tüm Maliye Çalışanları Sendikası (TÜM MALİYE-SEN) Kurucu Üyeliği ve TÜM MALİYE-SEN’in Yayın Kurulu üyesi gibi birçok kurum ve kuruluşta yer aldı. Sürücü’nün “Günahsız Sözcükler” ve “Mavi Düşler” şiir kitapları mevcut. “Islak Umut ve Dört Mevsim öykü”, “Kent Konseyleri”, “Çocuk Oyunları ve Deniz ve Su Sözlüğü” araştırma kitapları da bulunuyor.