Sağlık işçilerinin ödenekleri verilmiyor

img

İZMİR - Sağlık İşçileri Sendikası İzmir Şube Başkanlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi yönetiminin, bakanlık tarafından açıklanan ödenekleri vermediğini belirtti. 

 
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası İzmir Şube Başkanlığı, sağlık işçilerine verilmesi gereken ödeneklerin kesilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Sendika, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nin sağlık işçilerinin kazanılmış haklarını gasp ettiğini belirtti. 
 
Sağlık Bakanlığının açıkladığı adaletsiz ek ödemelerin sağlık işçilerini de kapsadığı hatırlatılan açıklamada, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası İzmir Şube Başkanlığı’nın 11 Mayıs 2019 tarihinde ortak imzaladıkları portokole de yer verildi.
 
İŞÇİ ÜCRETİ KESİLDİ
 
Yoğun Bakım ve Acil Serviste çalışan sendika üyesi işçilerin, protokol maddelerine uydukları vurgulanan açıklamada, hastane yönetiminin burada yer alan 3'üncü maddeye uymayarak işçilere bu ücretleri ödemediği ifade edildi. Soruna dair hastane başhekimi ile defalarca kez görüşüldüğü belirtilen açıklamada, işçilerin ücretlerinin geçen ay itibari ile kesildiği ve bundan dolayı da işçilerin mağdur oldukları vurgulandı. 
 
İmzalanan protokolden, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimliğinin tek taraflı vazgeçme hakkının olmadığı ifade edilen açıklamada, “İşçilerimizin hakkı olanı alana kadar mücadelemize devam edeceğiz” denildi.