Emekli-Sen: Açlık sınırı altında yaşıyoruz

img
ADANA - Emeklilerin açlık sınırının altında yaşadığını belirten Emekli-Sen Çukurova Şube Başkanı Zeliha Divarcı, insanca bir yaşam için mücadele edeceklerini söyledi.
 
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Adana Şubesi, Emekliler Haftası dolasıyla DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği binası önünde açıklama yaptı. Açıklamaya çok sayıda sendika üyesi katıldı. 
 
Emekli-Sen Çukurova Şube Başkanı Zeliha Divarcı, emeklilerin açlık sınırı altında yaşadığını, siyasi iktidarın emeklilerin haklı taleplerine kulak asmayarak “3 maymunu” oynadığını dile getirdi. Divarcı, 13 milyon emeklinin 6 milyonunun emeklilik sonrası ikinci bir işte çalışmak zorunda kaldığına işaret ederek, “Bizler emekliyiz; iktidarların politikalarından, ekonomik krizlerden, salgın hastalıklardan en çok etkilenenleriz. Emekliyiz; yıllarca alınteri ile çalışmış işçileriz, emekçileriz. Emekliyiz; bu ülkenin 13 milyonu biziz. Emekliyiz; emeğin dokuduğu her ilmeğin değerini bilen, o ilmeği dokumuş olan, o ilmeği dokuyan, o ilmeği dokuyacak olan insanın yaşamı için mücadele edenleriz. Evet, bizler emekliyiz; demokrasi ve sınıf mücadelesinden emekli olmayanlarız. İnsanca bir yaşam için mücadele ederek Emekliler Haftası’nı hak ettiğimiz şekilde, bu alemin bizim olduğu günlerde kutlayacağız" diye konuştu.